Pojazdy dla dzieci na akumulator- czym kierować się podczas zakupu?

Pojazdy dla dzieci na akumulator- czym kierować się podczas zakupu?

Pojazdy na akumulator są idealnym prezentem dla brzdąca, który marzy o tym, by poczuć się jak prawdziwy kierowca i zasiąść za kierownicą Audi, Mercedesa lub Forda. To hit ostatnich sezonów- i nie ma w tym nic dziwnego, bo ich fenomen tkwi w tym, że są całkowicie bezpieczne i dają maluchom masę frajdy. W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo duży wybór pojazdów elektrycznych dla najmłodszych. Wśród nich znajdują się zarówno samochody, jak też quady czy motory zasilane na akumulator. W poniższym artykule podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę wybierając pojazd elektryczny dla swojego dziecka.

Moc silnika i rodzaje akumulatora:

Prędkość, jaką osiąga pojazd, rodzic powinien dopasować indywidualnie do potrzeb swojego malucha. Zwłaszcza podczas pierwszych przejażdżek dziecko może mieć problem z koordynowaniem prędkości, jaką nabiera auto. Moc silnika jest ważna także pod kątem doboru do nawierzchni terenu, po którym brzdąc będzie jeździł.

 • Silnik 6 V – przeznaczony na jazdy po terenie ubitym, o równej nawierzchni. Czas działania do 120 minut.
 • Silnik 12 V – modele z mocniejszym silnikiem lepiej sobie radzą na trudniejszej nawierzchni, np. nieubitej, porośniętej trawą. Pojazd działa do 120 minut.

Spośród wielu różnorodnych pojazdów elektrycznych, najpopularniejszymi rozwiązaniami są:

 • 12 V jednostka o pojemności 7 Ah,
 • dwa akumulatory 6 V o pojemności 7 Ah,
 • dwa akumulatory 12 V o pojemności 7 Ah,
 • 12 V o pojemności 4,5 Ah oraz
 • 12 V o pojemności 10 Ah.

Im większa pojemność , tym pojazd dłużej będzie w stanie jeździć na jednym cyklu ładowania. Każdy rodzaj zasilania jest całkowicie bezpieczny dla najmłodszych użytkowników i jest w stanie pracować do 120 minut.

Pojazdy jednoosobowe:

To najpopularniejszy typ pojazdów na akumulator dla dzieci. Dzięki temu, że dźwigają jedynie ciężar kierowcy pojazdu, mogą rozpędzać się do większych prędkości. Sprzęt przeważnie zasilany jest 12 V akumulatorem i może jechać z prędkością ok. 5 km/h. Przykładem takiego jednoosobowego pojazdu jest tu Audi S5 od Toyz, posiadający dwa 35-watowe silniki.

Samochody dwuosobowe:

Są to większe konstrukcje, które udźwigną kierowcę oraz pasażera. Sprawdzają się szczególnie w przypadkach, gdy w domu jest dwoje dzieci w podobnym wieku. Przykładem dwuosobowego samochodu elektrycznego może być np. Volvo XC90 od Toyz. Posiada 30 kg udźwig, dwa mocne silniki po 35W i jest w stanie rozpędzić się do 5 km/h. Tego typu pojazdy zapewniają fantastyczną zabawę dla rodzeństwa. (prędkości aut na stronie toyz.pl w instrukcjach obsługi)

Pojazdy na licencji:

Licencjonowane pojazdy dla dzieci na akumulator to sprzęty, które są stylizowane i oznaczone logo znanych producentów marek samochodów takich jak: Ford, Audi, BMW, Mercedes, Volvo itp. Z roku na rok systematycznie zwiększa się ilość dostępnych modeli markowych i obecnie stanowią zdecydowaną większość oferowanych pojazdów na rynku. Projekty samochodów i motorów na licencji zatwierdzane są przez przedstawicieli odpowiednich koncernów- zazwyczaj ładnie się prezentują i są godną promocją marki. Każdy młody fan motoryzacji może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie pośród szerokiej gamy oferty małych pojazdów ze znanymi emblematami.

Dopasowanie pojazdu do dziecka:

Wybierając pojazd elektryczny należy kierować się zaleceniami producenta, który zazwyczaj podaje parametry, jakie musi spełniać dziecko, do którego kierowana jest zabawka. Z informacji tej rodzic dowiaduje się do jakiej wagi i do jakiego wieku pasuje dany model samochodu, quada lub motoru. Takie dopasowanie ma kluczowe znaczenie – dzięki niemu pojazd ma stosowny rozmiar i wytrzymałość wagową. Wiek dziecka powinien decydować o maksymalnej prędkość pojazdu. Nie warto jednak zbytnio z nią przesadzać--młodszym dzieciom wystarczy prędkość maksymalna na poziomie 5 km/h, natomiast górna granica dla 5- 6 latków to 8km/h.

Dodatkowe akcesoria, o których warto pamiętać przy zakupie :

Wybierając elektryczny pojazd dla swojej pociechy warto również pamietać o cechach, które zapewniają komfort jazdy i powodują, że pierwsze chwile za kierownicą młodocianych kierowców sprawiają jeszcze więcej radości. Są to m. in.:

 • gumowe obejmy na koła, które wyciszają jazdę i ułatwiają przyczepność z podłożem,
 • pilot do zdalnego sterowania, oprócz bezpieczeństwa jest też świetną okazją do wspólnej zabawy. Dzięki temu rodzice (szczególnie tatusiowie :) również mogą czerpać dużo frajdy, sterując samochodem. Opiekun, posiadając pełną kontrolę nad poczynaniami młodego kierowcy może w razie konieczności zareagować pilotem, zmienić kierunek jazdy bądź też zatrzymać pojazd. Zdecydowanie jest to jedno z najbezpieczniejszych i najlepszych rozwiązań w pojazdach na akumulator,
 • możliwość zabawy przy dźwiękach wbudowanych melodii
 • lusterka boczne
 • wejścia mini-jack, USB i slot MicroSD, które zapewniają dodatkową radość z jazdy poprzez towarzystwo w zabawie ulubionych przebojów w formacie MP3
 • światła przednie i tylne, a także światła cofania, które urozmaicą zabawę
 • otwierane drzwi, które pozwalają łatwiej dostać się do środka pojazdu
 • kierownica wyposażona w klakson i przyciski do przełączania melodii
 • Koszyczek lub bagażnik, do którego dziecko może schować zabawkę, przekąskę lub butelkę z napojem.

Serwis door-to-door

W naszym sklepie internetowym znajdziecie państwo bogatą ofertę pojazdów dla najmłodszych kierowców. Czujemy się odpowiedzialni za naszych klientów, dlatego w trosce o państwa czas i wygodę, nasze usługi serwisowe realizujemy w systemie door-to-door (dotyczy produktów marki Toyz). Usługa ta polega na całkowicie darmowej obsłudze transportu wadliwego towaru od drzwi Klienta do serwisu i z powrotem. Reklamowany sprzęt jest odbierany od Klienta przez kuriera, następnie naprawiany w autoryzowanym serwisie producenta i wreszcie – dostarczany z powrotem w to samo miejsce.

Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą pojazdów elektrycznych. Szeroki wybór samochodów osobowych, quadów i motorów gwarantuje, że z pewnością znajdziesz idealny prezent dla swojej pociechy i zagwarantujesz jej mnóstwo radości oraz umożliwisz jej wyrobienie dobrych nawyków za kierownicą ;)

Zostaw komentarz